Main » 2013 » Shkurt » 14 » Tragjedi, 5 tifoz te Shakhtar-it vdesin nga rrezimi avionit
09:51:42
Tragjedi, 5 tifoz te Shakhtar-it vdesin nga rrezimi avionit
Tragjedi, 5 tifoz te Shakhtar-it vdesin nga rrezimi avionit
  • Foto nga AlbaniaBet

    Pamje nga vendngjarja


Reklama Vodafon
Shakhtar Donetsk – 14 Shkurt 2013   5 persona, tifozë të Shakhtar Donetsk humbën jetën në njëaksident ajror në Ukrainë në aeroportin Dontetsk në lindje të këtij vendi. Avioni tip Antonov 24 i kompanisë Pivdenni Avialini i ishte nisur nga Odessa me 44 tifozë në bord për të ndjekur ndeshjen Shakhtar-Dortmund dhe për shkak të mjegullës së dendur piloti ka tentuar të bëjë një ulje emergjente por sipas policisë shikueshmëria e dobët ka bërë që avioni të përfundojë në një fushë 700 metra larg aeroportit. Nga përplasja, mjeti fluturues i kompanisë Pivdenni Avialinii ka marrë flakë dhe për 5 tifozë kjo ka rezultuar fatale. 18 persona të tjerë janë plagosur në këtëaksident që ndodhi dje në orët e mbrëmjes. /(e.s) albaniabet/


Category: KUPAT E EUROPES | Views: 250 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]