Main » 2013 » Shkurt » 20 » Milan-Barcelona, yjet që kanë veshur të dy fanellat (FOTO LAJM)
14:46:43
Milan-Barcelona, yjet që kanë veshur të dy fanellat (FOTO LAJM)
Milan-Barcelona, yjet që kanë veshur të dy fanellat (FOTO LAJM)
  • Foto nga AlbaniaBet

    Bojan Krkic


Reklama Vodafon
Champions League – 20 Shkurt 2013   E gjithë bota i ka drejtuar sot sytë nga epiqendra e Lombardisë, Milano. Milan dhe Barcelona do të përballen sot në "San Siro" për 1/8-at eChampions League dhe me futbollistë si Messi, Iniesta, Xavi, Boateng dhe El Shaarawy spektakli është i garantuar. Përveç emrave, në fushë do të zbresin edhe 11 tituj tëChampions League ndaj dhe shumë media botërore e kanë cilësuar si Klasikja eChampions-it. Të dy klubet janë ndeshur disa herë sezonet e fundit me katalanasit triumfues, por këto takime nuk kanë munguar as në merkaton e futbollistëve, kryesiht dekadat e fundit. Plot 14 futbollistë, ndër më të mirët e epkave të tyre, kanë veshur fanellat e të dy klubeve. Mjafton të përmendim Ronaldon, Ronaldinhon, Rivaldon apo Zlatan Ibrahimoviç. Marrëdhëniet mes kuqezinjëve dhe blaugranave kanël qënë gjithmonë shumë të mira, por vetëm jashtë fushe, sepse sot në tapetin e blertë të "San Siros" nuk ka vend për "miqësira". /(e.s) albaniabet/


Kreu - InfoShqip.al


Category: KUPAT E EUROPES | Views: 414 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]