Main » 2013 » Shkurt » 19 » Milan-Barcelona, bilancet e përballjeve në Champions (FOTO)
12:04:51
Milan-Barcelona, bilancet e përballjeve në Champions (FOTO)
Milan-Barcelona, bilancet e përballjeve në Champions (FOTO)
  • Foto nga AlbaniaBet

    Foto ilustruese


Reklama Vodafon
Champions League – 19 Shkurt 2013   Milan dhe Barcelona do të përballen nesër në përballjen e parë të 1/8-ve të Champions League. Kuqezinjtë vijnë në këtë përballje inferiorë përballë Blaugranave pavarësisht 7 Champions-ve që mbartin mbi shpinë. Skuadra e Massimiliano Allegrit sapo ka nisur revolucionin brenda saj, ndërsa Barcelona, ekipi më i fortë në botë vjen në këtë sfidë si pretendetja kryesore për të ngritur trofeun në finalen e "Wembley". Po si janë bilancet e përballjeve mes këtyre dy skuadrave në ChampionsLeague? Shtatë herë janë përballur dy superklubet e Europës në kompeticionin më të rëndësishëm për klube në kontinent. Katalanasit kanë më shumë fitore se kuqezinjtë por Milan e ka mposhtur Barcelonën në finalen e 1994-ës me rezultatin 4-0. /(e.s) albaniabet/


SKEDA
Slide 1

Champions League 1959-60 (1/8): Milan-Barça 0-2; Barça-Milan 5-1

Slide 1

Champions League 2005-06 (1/2): Milan-Barça 0-1; Barça-Milan 0-0

Slide 1

Champions League 2011-12 (1/4): Milan-Barça 0-0; Barça-Milan 3-1

Slide 1

Champions League 1993-94 (Finale): Milan-Barça 4-0

Slide 1

Faza e grupeve, Champions League 2000-01: Barça-Milan 0-2; Milan-Barça 3-3

Category: KUPAT E EUROPES | Views: 364 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]