Main » 2013 » Shkurt » 12 » Liverpool humbet brenda ne shtepi
09:48:31
Liverpool humbet brenda ne shtepi
Liverpool humbet brenda ne shtepi
  • Foto nga AlbaniaBet

    Stema e ekipit te Liverpool


Reklama Vodafon
Liverpool – 12 Shkurt 2013   Liverpool është mundur në shtëpinë e tij 0-2 nga skuadra e West Bromwich Albion. Edhe pse luanin në një stadium të vështirë si "Anfield Road" miqtë arritën të ishin shumë racionalë duke u mbrojtur mirë dhe duke shfrytëzuar gabimet e "The Reds". Liverpool e nisi mirë ndeshjen duke rrezikuar disa herë portën kundërshtare por pa arritur rrugën e rrjetës. Atëherë kur u mendua se gjithçka po shkonte drejt barazimit WBA gjeti golin me anë të MCAuley në minutën e 81 dhe nëfundin e ndeshjes Lukaku dyfishoi rezultatin. Kujtojmë që në minutën e 77 Gerrard gaboi nga pika e bardhë e 11-metërshit. Me këtë fitore WBA ngjitet në vend të 8 me 37 pikë duke lënë pas me vetëm 1 pikë pikërisht Liverpool /(e.s) albaniabet/


Category: PREMIER LIGA | Views: 275 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]