Main » 2013 » Shkurt » 15 » Ferguson: Messi nuk mund te shenonte golin e Ronaldos
11:21:13
Ferguson: Messi nuk mund te shenonte golin e Ronaldos
Ferguson: Messi nuk mund te shenonte golin e Ronaldos
  • Foto nga AlbaniaBet

    Ferguson me Ronalon


Reklama Vodafon
CHAMPIONS LEGUE – 15 Shkurt 2013   Trajneri skocez ka mbuluar me levdata portugezin Alex Ferguson tha se Real Madrid luajti me te miren e tij sidomos ne 45 minutat e para kunder Manchester United ne ndeshjen per titutllin e Champoins League.” Gjysmen e pare isha e zhgenjyer. Dea Gea ariti ne menyre te shkelqyer te kapte disa gjuajtje. Goli jashte shtepise eshte shume i rendesishem sepse Reali eshte nje skuader e shkelqyer ne kundersulm. Ne kemi nje shans te madh.” Me pas trjneri skocez ka lavderuar edhe portierin per performance e tij " Ai eshte duke u permiresuar gjate gjith sezonit. Ishte nje pritje e tj gjate gjysmes se pare te ndeshjes qe ishte e mahnitshme. Ai duhet te jete i kenaqur me lojen e tij ne Madrid dhe une jam shume i lumtur per te.” Ferguson eshte i kujdesshem ndaj kercenimit qe ka Real Madrid ne ndeshjen e ardhshme ne Old Trafford: "Aic po thoja, ne e dime se ata do te jene t shkelqyer ne kundersulm. Ata do te ndeshen me nje qasje tjete nga ana jone ne lidhje me sulmin dhe shmangien e golave ne porten tone.” Trajneri i United foli me pas me Real Madrid duke mbushur me lavderime Cristiano Ronaldo: "Jam krenar te shoh se si shkelqen. Nuk di se sit a pershkruaj ate gol. Kupa e tij e gjurit eshte pothuajse e njejte me koken e Evra-se. Nuk e di nese ka ndonje futbollist tjeter qe mund ta beje ate gol.Sigurisht, Lionel Messi nuk do e bente dot.” Ferguson me pas u eshte pergjigjur komenteve te Mourinho-s ne lidhje me lojen e Man United gjate ndeshjes mes dy skuadrave: "Sigurisht qe ne u perpoqem ta fitonim ndeshjen. Ne kishim 4 sulmues ne loje, por eshte ndryshe kur nuk luan ne shtepi.” /(e.s) albaniabet/


Category: KUPAT E EUROPES | Views: 271 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]