Main » 2013 » Shkurt » 14 » Fabregas: "E admiroj shume Ozil”
13:05:49
Fabregas: "E admiroj shume Ozil”
Fabregas: "E admiroj shume Ozil”
  • Foto nga AlbaniaBet

    Cesc Fabregas


Reklama Vodafon
REAL MADRID – 14 Shkurt 2013   ‘Nese do te doja te merrja nje lojtar te Real Madrid, atehere ai do te ishte nje gjerman’ Cesc Fabregas ishte mjaft i qarte kur u pyet se cilin nga lojtaret e Real Madrid do te donte te ishte pjese e Barcelones. Sandro Rosell, perpara disa ditesh u shpresh se kishte deshire te kishte ne ekipin e vet nje lojtar te Realit, emrin e te cilit nuk e beri te ditur. Pak dite me pare, Pedro tha se do te kishte dashur Sergio Ramos-in qe te nenshkruante me Barcelonen. Kesaj rradhe,Fabregas ka dhene pergjigjen e sinqerte. Mesfushori i Barcelones, zgjodhi Ozil: " E adhuroj vertet. Ndoshta sepse ai luan mesfushorin sulmues ne te njetjin pozicion qe kam qene une me Arsenal-in dhe mendoj se do te luanim shume mire ne te njejtin ekip. Kam besim tek ai, jemi shume te ngjashem.” Kur u pyet per ambiciet e tij per futbollin, Cesc nuk fsheh deshiren per fitoren e Champions League. " Per mua, te gitoj champions League me Barcelonen, do te ishte nje enderr e kthyer ne realitet.” Per kete, ata duhet te mundin AC Milan me nje rezultat knock-out-i. Cesc e pershkroi kete ndeshje si me te rendesishmen e sezonit. Mesfushori paralajmeroi se do te ishte shume e veshtire kjo ndeshje "edhe pse njerezit thone se nuk eshte me Milan qe ka qene vitet e fundit. Do te jete nje ndeshje kerkuese ne San Siro, dhe nje stadium i veshtire per te fituar – "por ne do te luajme duke vene ne dispozicion te gjitha aftesite tona.”- ka thene Fabregas. /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 277 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]