Main » 2013 » Shkurt » 12 » Emri i Messi-t tani edhe ne fjalorin spanjisht
10:16:15
Emri i Messi-t tani edhe ne fjalorin spanjisht
Emri i Messi-t tani edhe ne fjalorin spanjisht
  • Foto nga AlbaniaBet

    Lionel Messi


Reklama Vodafon
Barcelonës – 12 Shkurt 2013   Ylli argjentinas i Barcelonës Lionel Messi tashmë është edhe pjesë e fjalorit të gjuhës spanjolle. "Inmessionante" është fjala që e bën 4 herë fituesin e "Topit të Artë" të paharrueshëm. "Inmessionante" ka dy kuptime: 1) Mënyra më e mirë e të luajturit futboll; person i cili nuk njeh kufij në cilësitë zhvilluese. 2) Më i miri dhe më i suksesshmi i të gjitha kohërave. Nëse përdorim në fjali do të ishte: "Messi me të vërtetë është një futbollist inmessionante". /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 292 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]