Main » 2013 » Shkurt » 19 » Botohet libri ”Cristiano Ronaldo, nje yll i lindur”
13:04:50
Botohet libri ”Cristiano Ronaldo, nje yll i lindur”
Botohet libri ”Cristiano Ronaldo, nje yll i lindur”
  • Foto nga AlbaniaBet

    Cristiano Ronaldo


Reklama Vodafon
Real Madrid – 19 Shkurt 2013   Libri ‘Cristiano Ronaldo, nje yll i lindur’, hedh drite mbi karrieren e tij Cristiano Ronaldo eshte ylli i shtate titujve ‘Al poste Editorial’ (koleksion sportive). Libri eshte shkruar nga bashkepunetori i faqes sportive ‘Marca’, Santiago Siguero dhe hedh drite mbi karrieren dhe jeten personale te yllit te Real Madrid, duke filluar nga lojrat e tij te para per skuadren Madeira, e deri tek rekordet mbreslenese me Real Madrid. Libri gjithashtu i rikthehet karrieres se portugezit ne lojen e futbollit. Eshte libri i pare qe permban ne detaje tre sezone e gjysme qe Cristiano Ronaldo ka lajtur me Realin, qe kur nenshkroi kontraten me kete klub ne vitin 2009. Numri 7 i fanelles eshte edhe numri i parapelqyer per CR7-en. Ky eshte numri qe Ferguson i percaktoi atij ne vitin 2003 pasi David Bckham u transferua te Real Madrid. Babai i tij nderroi jete ne vitin 2005 nga nje semundje melcie, vetem 24 ore perpara debutimit te C. Ronaldos ne ndeshjen kunder Rusise ne kualifikimet e Kupes se Botes. Libri gjithashtu flet per femijerine dhe djalerine e tij, gjatekohes qe ai ishte ende ne Portugali. Fakti qe ishte nje djalosh i dobet, ia vshtiresonte shume konkurrencen dhe ndeshjet me djemte e tjere, keshtuqe ai vndosi te futej me palester per te fituar fuqi dhe shpejtesi. Njesoj si perkarrieren profesionale, libri pershkruan dhe aspekte te tjera personale te jetes si tij, si per shembull vlera tij si futbollist dhe prezenca e tij ne listen e ‘Celebrities’ (njerezve te famshem, V.I.P), ku ai vleresohet si sportisti me i famshem ne kete planet. /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 381 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]