Main » 2013 » Shkurt » 19 » Arsenal vs Bayern Munich: Formacionet dhe fakte rreth perballjeve
11:33:43
Arsenal vs Bayern Munich: Formacionet dhe fakte rreth perballjeve
Arsenal vs Bayern Munich: Formacionet dhe fakte rreth perballjeve
  • Foto nga AlbaniaBet

    Foto ilustruese


Reklama Vodafon
UEFA Champions League – 19 Shkurt 2013   Arsenal Vs Bayern Munich Lajmet mbi skuadrat dhe demtimet: Arsenal: 
Nje nga mungesat e theksuara te Arsenal, do te ishte Keiran Gibbs (luan ne te majte) i cili eshte i demtuar dhe Nacho Monreal qe sapo eshte rekrutuar ne skuader nuk eshte ende gati. Keshtu zgjidhja e vetme duket te jete Vermaelen, qe do te filloje lojen ne krahun e majte. Mertesacker, i cili isht ne bankine gjate ndeshjes me Blackburn, do te jete pjese e formacionit te fillimit se bashku me Koscielny dhe Sagna-n ne te djathte. Theo Walcott, Jack Wilshere dhe Santi Cazorla do te kthehen ne pozicionet e tyre te rregullta, dhe do te jete interesante te shikoje vendimin e Wenger per vendosjen e Giroud, ne krye te formacionit, perpara. Ka patur shume zera se Arsene Wenger duhet ta lere ne stol francezin, dhe t’i jape Podolskit avantazh duke e filluar ndeshjen me Ramsey perkrah Arteta sepse jane nje dyshe mbrojtese shume e mire. Kjo do te thote gjithasthu se Wilshere mund te luaje ne nje pozicion me te avantazhuar dhe Carzola mund te marre pozicionin e Podolskit ne krahun e majte. Lojtare si Rosicky dhe Diaby mund te jene ne stol, port e gatshem per zevendesim. 
Bayern Munich:
 Gjermanet do te vijne me mungesa ne kete ndeshje. Ata do te jene pa Claudio Pizarro-n, Jerome Boateng, Holger Badstuber dhe Arjen Robben mund te perfshihet ne zevendesime. Megjithate do te kthehet perseri Javi Martinez i cili ka humbur ndeshjen me Wolfsburg pershkak te nje gishti te demtuar te kembes. Golashenuesi me i mire i Bundesliga-s, Mario Mandzukic mund te marre perseri nje dremitje perpara se te hyje ne fushe per te zevendesuar Mario Gomez. Formacionet e mundshme 
Arsenal: Szczesney; Sagna, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen; Arteta, Wilshere, Cazorla, Podolski, Walcott; Ramsey/Giroud (varet nga vendimi i Wenger) 
Bayern Munich: Neuer; Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba; Schweinsteiger, Martinez, Muller, Kroos, Ribery; Mario Mandzukic. 
Faktet e ndeshjes
Arsenal dhe Bayern Munich jane takuar edhe 4 here te tjera me par ne Champions League, ku bavarezet kane fituar 2 here, Arsenali ka fituar 1 here, dhe takimi tjeter kaperfunduar me barazim. Takimi i tyre i fundit ka qene ne turnine 16-te te Champions League ne vitin 2005-2005 ku Bayern ka fituar me rezultatin 3-2 ne total. Arsenali a fituar 6 here ne 7 ndeshjet e fundit ne shtepi per kampionatin Champions League kunder skuadrave gjermane, dhe e vetmja humbje i ka ardhur nga Schalke ne kete sezon ne ndeshjet e grupeve. Bayern Munich ka humbur te gjitha ndeshjet e zhvilluara ne Angli per Champions League. Bavarezet, kane fituar ndeshjen e fundit ne Angli ne prill te vitit 2001 ne Old Trafford ne cerekfinalet e Champions League. Bayern Munich kane shenuar gola ne secilen nga 12 ndeshjet e fundit te Champions League, dhe e vetmja skuader perballe se ciles nuk ka shenuar, eshte Basel, ne shkurt te vitit 2012. Arsenal kishte me pak gjuajtje nga te gjitha skuadrat e tjera ne grup qe u kualifikuan per raundin e knok-aut me vetem 47 gjuajtje. Gjithesesi ky rezultat eshte eficent per ta, sepse shenojne gol cdo 4.7 gjuajtje. Bayern Munich ka pesuar vetem 17 gjuajtje ne porten e saj gjate ndeshjeve te grupit, numri me i vogel i gjuajtjeve te pesuara se skuadrat e tjera. Bayern ka gjithashtu 17 gjuajtje ne shenjester drejt portes, me shume se cdo skuader tjeter e grupit. /(e.s) albaniabet/

  

Category: KUPAT E EUROPES | Views: 372 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]