Main » 2013 » Shkurt » 15 » Alonso, tehiqet nga fusha
10:44:04
Alonso, tehiqet nga fusha
Alonso, tehiqet nga fusha
  • Foto nga AlbaniaBet

    Alonso


Reklama Vodafon
REAL MADRID – 15 Shkurt 2013   Xabi Alonso eshte ne nevoje urgjente per te pushuar per te shmangur demtime te metejshme ne unazene legenit, e cila mund t’i shkaktoje pesimin e ndonje frakture. Ky pezmatim i mesfushorit mund te trajtohet vetem duke pushuar kete sezon, qe do te thote se ai do te reduktoje trajnimet. Jose Mourinho eshte i shqetesuar se demtimi i Alonso-s ka filluar te perkeqesohet. Lojtari ka luajtur gjate gjithe ndeshjes me Manchester United duke perballuar dhimbjet intensive, sidomos kur kishte kontakt me topin, sepse cdo levizje i shkaktonte presion mbi demtim dhe dhimbje. Alonso gjithesesi mundi te luaje ne ndeshjen e se merkures pasi kishte perfunduar nje program special trajnimi ne menyre te pavarur nga ekipi. Kjo u be e mundur nepermjet ushtrimeve psikoterapeutike dhe ndihmes se ilaceve kunder pezmatimit te demtimit per te shmangur dhimbjen gjate lojes. Gjate ndeshjes kunder United, Alonso ka luajtur me mundim te madh. Kjo lloj dhimbjeje mund t’i beje veprimet e perditshme dhe te thjeshta te duken shume te pamundura, qoft gjate procesit te veshjes dhe mbathjes se kepuceve apo qoft edhe kur teshtin. /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 307 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]