Main » 2013 » Shkurt » 7 » Supergol i Ronaldos (VIDEO)
11:43:31
Supergol i Ronaldos (VIDEO)
Supergol i Ronaldos (VIDEO)
  • Foto nga AlbaniaBet

    Cristiano Ronaldo


Reklama Vodafon
Portugali – 07 Shkurt 2013   Portugalia u mund dje në miqësoren përballë Ekuadorit por ylli i saj Cristiano Ronaldo sërish mundi të nxjerrë në pah talentin dhe klasin e tij. Kapiteni i luzitanëve barazoi rezultatin përkohësisht me anë të një goli shumë të bukur, i cili tregoi se pse ky futbollist është ndër më të mirët në botë, por pa harruar këtu edhe aksionin e portugezëve të stilit tiki-taka të Barcelonës. Goli në miqësoren e djeshme kundër Ekuadorit (2-3) ishte i 38 për yllin e Real Madrid me fanellën e Portugalisë duke iu afruar gjithmonë e më tepër legjendës së futbollit luzitan Eusebios, i cili ka shënuar plot 41 gola me kombëtaren. /(e.s) albaniabet/


Category: KAMPIONATE TE TJERA | Views: 286 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]