Main » 2013 » Shkurt » 14 » Spanja e para, Shqipëria humb 8 vende
13:14:44
Spanja e para, Shqipëria humb 8 vende
Spanja e para, Shqipëria humb 8 vende
  • Foto nga AlbaniaBet

    Ekipi Kombetar


Reklama Vodafon
KOMBETARJA – 14 Shkurt 2013   FIFA ka publikuar sot rënditjen e ekipeve kombëtare të futbollit për muajin janar-shkurt ku siç edhe jemi mësuar në muajt dhe vitet e fundit kryesohet nga kampionët e Botës dhe Europës, Spanja, e ndjekur nga Gjermania dhe Argjentina e Lionel Messit. Pas humbjes 1-2 kundër Gjeorgjisë Shqipëria ka humbur 8 pozicione duke zbritur në vendin e 71, njësoj si Brazili që pas pas humbjes me Anglinërenditet i 18, një vend më poshtë se Franca. Bie në sy prezenca në Top 10 e Kroacisë dhe Rusisë, ndërsa Kolumbia renditete 6 duke lënë pas Portugalinë dhe Hollandën. /(e.s) albaniabet/


Category: KOMBETARJA | Views: 304 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]