Main » 2013 » Shkurt » 16 » Shkenctarët: C. Ronaldo ‘nuk është njeri normal’
10:12:10
Shkenctarët: C. Ronaldo ‘nuk është njeri normal’
Shkenctarët: C. Ronaldo ‘nuk është njeri normal’
  • Foto nga AlbaniaBet

    Cristiano Ronaldo


Reklama Vodafon
STUDIM – 16 Shkurt 2013   Goli i barazimit i Cristiano Ronaldos në "Santiago Bernabeo” kundër Manchester United ka futur në punë edhe shkencëtarët. Kërcimi tejet i fuqishëm, i cili nuk është realizuar për herë të parë nga portugezi, duke lënë shumë poshtë kundërshtarin, ka shtyrë studiuesit të gjejnë sekretin e yllit portugez për arritjen e këtij kërcimi. Sipas një studimi të kryer, të publikuar në faqet e "AS”, ka rezultuar se Ronaldo mund të kërcejë deri në 78 cm, shifër kjo shumë e lartë për një njeri normal. Në total sulmuesi i Real Madrdi dhe Kombtares Portugeze mund të kërcejë në një lartësi deri në 2,63 duke përfshirë këtu gjatësinë e tij prej 1.85 cm dhe lartësinë e kërcimit prej 78 cm. Me pak fjalë, nuk kemi të bëjmë me një futbollist të zakonshëm por me një futbollist-atlet, që jo vetëm di të vrapojë me një shpejtësi të rrufeshme, të godase me një forcë të jashtëzakonshme por edhe të kërcejë shumë lart duke future në punë studiuesit të cilët tashmë janë vënë në kërkim të sekretit që e bën Cristiano Ronaldon të kërcejë kaq shumë. Normalisht që në këtë drejtim Portugezi ka fituar ndaj rivalit të tijë të përjetshem Lionel Mesi, pasi duke parë diferencat mes tyre në gjatësi trupore argjentinasi nuk mund të arrijë asnjëherë lartësinë e portugezit për sa i përket ngritjes në ajer. /(e.s) albaniabet/


Category: KUPAT E EUROPES | Views: 320 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 1
0 Spam
1 Fattma  
I have discovered that eepxnses for internet degree experts tend to be an incredible value. Like a full Bachelor's Degree in Communication in the University of Phoenix Online consists of 60 credits from $515/credit or $30,900. Also American Intercontinental University Online offers a Bachelors of Business Administration with a complete program element of 180 units and a cost of $30,560. Online degree learning has made having your higher education degree far more easy because you might earn your degree in the comfort of your house and when you finish working. Thanks for all the other tips I have really learned through the web-site.

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]