Main » 2013 » Shkurt » 7 » Portieri Isakson, më spektakolar se Mesi (VIDEO)
11:07:42
Portieri Isakson, më spektakolar se Mesi (VIDEO)
Portieri Isakson, më spektakolar se Mesi (VIDEO)
  • Foto nga AlbaniaBet

    Pamje nga ndeshja


Reklama Vodafon
Argjentina – 07 Shkurt 2013   Argjentina ka mundur 3-2 Suedinë në takimin miqësor të luajtur mbrëmë, por momenti më i bukur i ndeshjes ka qenë ai kur nuk është shënuar një gol. Bëhet fjalë për momentin e minutës së 57-të të ndeshjes, kur Lionel Mesi kaloi topin mbi portierin Andreas Isakson. Por ky i fundit reagoi me shpejtësi duke u kthyer dhe me roveshatë largoi topin nga vija fatale duke shpëtuar portën e tij nga një gol i sigurt, për t’i mohuar talentit argjentinas një gol në këtë ndeshje. Gjithsesi, Mesi ka marrë ngushëllimin e rastit disa minuta më vonë, kur një tifoz ka hyrë në fushë vetëm për ta përshëndetur futbollistin, duke e puthur në ballë idhullin e tij. /(e.s) albaniabet/


Category: KAMPIONATE TE TJERA | Views: 283 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]