Main » 2013 » Shkurt » 8 » Messi kunder rritjes se cmimit per lirimin e tij
09:55:05
Messi kunder rritjes se cmimit per lirimin e tij
Messi kunder rritjes se cmimit per lirimin e tij
  • Foto nga AlbaniaBet

    Leo Messi


Reklama Vodafon
Barcelona – 08 Shkurt 2013   Do te jete perseri nje kontrate 250 milione euro Kete te enjte Leo Messi do te nenshkruaje nje marreveshje me Barcelonen, njesoj si heren e pare qe nenshkroi me te nen presidencen e Sandro Rosell. Ceshtja me e debatuar gjate negociatave per kontraten e tij te re, ishte klauzola per cmimin e lirimit te detyrimeve te tij ndaj Barca-s. Barcelona donte ta ngrinte cmimin sipas klauzoles 250 milion euro, te ofruar nga marreveshja me Argjentinen, qe te shmangte oferta te mundshme. Messi nderkohe nguli kembe dhe refuzoi rritjen e ketij buxheti. Ne te vertete, ai nuk ka interes fare qe te ndryshoje skuader ne kete moment. Megjithate, nuk i dihet c’sjell e ardhmja dhe menyra si e sheh ai ndoshta lidhet me faktin qe 250 milione euro jane nje pjese shume e vogel parash te ketij klubi super te madh qe noton mbi para ne boten e futbollit. Barca ishte shume e shqetesuar mbi kete ceshtje, ndaj dhe e nisi negociaten pikerisht mbi kete klauzole, por Messi kembenguli. Vendimi iqeverise spanjolle per rritjen e takses mbi te ardhurat mund te kishte bere qe argjentinasi te deshironte nje rritje te pageses, pasi ne keto kushte do te kishte shpenzuar me taksa 1 milione euro te cilat i kishte fituar ne 1 vit. Per kete klubi iu pergjigj me rritje te pages me 12 milione euro pas tatimit, deri ne 2018. Messi eshte duke menduar te perfitoje edhe 4 mlione euro te tjera nga bonuset qe shperndahen per performance gjate ndeshjeve. Kjo varet nga sa trofe ka fituar klubi, numrin e ndeshjeve te luajtura, apo edhe fitore individuale si Topi i 5-te i Arte. Kjo e fundit, e vetme do t’i sillte rreth 1 milione euro ne xhep. /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 205 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]