Main » 2013 » Shkurt » 6 » Lojtari pengon tifozin qe hyne në fushë (VIDEO)
12:33:21
Lojtari pengon tifozin qe hyne në fushë (VIDEO)
Lojtari pengon tifozin qe hyne në fushë (VIDEO)
  • Foto nga AlbaniaBet

    Foto ilustruese


Reklama Vodafon
Angli – 06 Shkurt 2013   Futbollisti i Coventry-t u ndëshkua me karton të verdhë pasi pengoi një tifoz që kishte hyrë në fushë. Tifozi, i cili pa asnjë arsye hyri në fushë gjysëm lakuriq dhe nisi të vraponte nëpër fushë teksa u pengua nga Cyrus Christie dhe ra në tokë Huligani iu kthye futbollistit por katër lojtarë të tjerë të Conventry-t e ndalën dhe më pas ndërhynë forcat e sigurisë, të cilët e shoqëruan jashtë stadiumit. Ky është i disati rast në futbollin anglez, pavarësisht ligjeve të ashpra, qëtifozët hynë në fushë. Përveç rastit në derbin e Manchesterit, dje një tjetërtifoz sulmoi portierin kundërshtar vetëm se po vononte lojën. /(e.s) albaniabet/


Category: PREMIER LIGA | Views: 293 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]