Main » 2013 » Shkurt » 12 » Ja formacioni i Reali kunder M.United
10:40:33
Ja formacioni i Reali kunder M.United
Ja formacioni i Reali kunder M.United
  • Foto nga AlbaniaBet

    Foto ilstruese


Reklama Vodafon
Real Madrid – 12 Shkurt 2013   Pepe pritet te luaje ne vend te Varane Rreth ores 20:40, te merkuren ne mbremje, Real Madrid do te dale i krekosur prej dhomave te zhveshjes per tee cur pergjate tunelit qe te nxjerr ne fushen Bernabeu, per t’u perballur me Manchester United. 11 lojtaret e fatit ka mundesi te jene: Diego Lopez, Arbeloa, Ramos, Pepe, Coentrao, Xabi Alonso, Khedira, Di Maria, Ozil, Cristiano Ronaldo dhe Benzema. Kjo eshte 11-shja e provuar dhe e besuar e Mou-t per ndeshjet e medha, pervec perfshirjes ne ekip te Marcelo-s i cili nuk eshte ende gati per te tilla ndeshje. Pepe eshte nje nga emrat e shenuar ne listen e 11-shes, duke qene se ka 10 dite qe i eshte kthyer trajnimit dhe ka luajtur 25 minuta kunder Sevilla-s me nje performance te gurte. Varane eshte opsioni per shokun e skuadres Sergio Ramos, por francezi nuk ka bere perparime me trajnimin, cka shuan shanset e tij pet e qene pjese e formacionit. Nderrimin tjeter, Mou mund te kete marre ne considerate te shkembeje Essien per Coentrao, me lojtarin ganez ne te djathte dhe Arbeloa nga e majta. Ky eshte i njejti cift lojtaresh te mbrojtjes se plote i perdorur edhe ne ‘Clasico’-n e fundit. Pjesa tjeter e skuadres se Mourinho-s, ne mesfushe dhe sulm, pak a shume do ta zgjedhe vete hapesiren e lojes. Khedira dhe Alonso, qe ishin ne stola ne ndeshjen me Sevilla-n, do te nisin lojen nga qendra e fushes, nderkohe Ozil, Di Maria, Cristiano dhe Benzema do te organizohen per te realizuar sulmin. /(e.s) albaniabet/


Category: SERIA A | Views: 238 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]