Main » 2013 » Janar » 18 » Golat e Van Persie sa 2 ekipe
14:00:36
Golat e Van Persie sa 2 ekipe
Golat e Van Persie sa 2 ekipe
  • Foto nga AlbaniaBet

    Robin Van Persie


Reklama Vodafon
Manchester United – 18 Janar 2013   Robin Van Persie është golashënuesi më i mirë aktualisht në Premierligë. Sulmuesi i Manchester United ka shënuar 17 gola deri më tani. Nga kjo statistikë del se vetë Robin Van Persie ka gola sa dy skuadra në Premierligë, QPR e Aston Villa. Këta janë të gjithë golashënuesit në skuadrat e tyre që së bashku bëjnë sa Van Persie vetë: Aston Villa: Christian Benteke (6), Andreas Weimann (4), Darren Bent (2), Ciaran Clark (1), Mattheë Lowton (1), Karim El Ahmadi (1), Gabriel Agbonlahor (1) dhe Brett Holman (1) 
QPR: Adela Taarabt (4), Djibril Cissé (3), Bobby Zamora (3), Jaiemi Mackie (2), Davidi Hoilett (2), Ryan Nelsen (1), Shaun Wright-Phillips (1) dhe Esteban GRANERO (1). /(e.s) albaniabet/


Category: PREMIER LIGA | Views: 289 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]