Main » 2013 » Shkurt » 8 » Davil Villa jashte Camp Nou-t
13:36:11
Davil Villa jashte Camp Nou-t
Davil Villa jashte Camp Nou-t 
  • Foto nga AlbaniaBet

    Davil Villa


Reklama Vodafon
Barcelone – 08 Shkurt 2013   Ai ka vendosur te largohet, per shkak te nje ndryshimi radikal te situates se tij e cila i ka penguar rrugen. Davil Villa eshte thuajse me nje kembe jashte Camp Nou. Arsyeja eshte pjesemarrja e ulet me skuadren. Ai ka luajtur vetem pak minuta, dhe eshte shfaqur shume pak ne ndeshjet me te rendesishme te sezonit. Vetem nje mrekulli mund ta mbaje Villa-n te Barcelona ne sezonin e ardhshem. Lojtari ka vendosur se eshte koha te largohet, dhe vetem nje ndryshim drastik ne situaten e tij me skuadren, mund ta beje te mendohet edhe njehere. Lojtari i Asturias donte te largohej qe gjate merkatos se dimrit, meqe nuk ishte me ndonje figure kryesore ne skuader. Gjithesesi Barcelona e luajti mire pjesen pasi nuk donte te rrezikonte te mbetej pa mundesi dhe opsione per pjesen me te veshtire te sezonit. Nese do te kishin te benin me nje demtim, ndoshta do ta kishin ene te shkonte. Arsenal kishte nje oferte per Villa-n, por Barcelona e informoi klubin londinez se Villa nuk ishte per shitje gjate merkatos se dimrit. Tito kishte nevoje per Villa-n deri ne fund te sezonit sepse kishte nevoje t’u jepte kohe lojtareve te rinj, ne rast se ndonjeri nga ata mund te demtohej. Vilanova nuk eshte i kenaqur qe Tello nuk eshte me ne forme pas asaj nisje fantastike qe pati ne fillim te sezonit, dhe gjithashtu ka dhene hua Cuenca-n /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 209 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]