Main » 2013 » Shkurt » 21 » Boateng dhe Muntari, dy Ganezet qe thyen Barcelonen
10:51:36
Boateng dhe Muntari, dy Ganezet qe thyen Barcelonen
Boateng dhe Muntari, dy Ganezet qe thyen Barcelonen
  • Foto nga AlbaniaBet

    Boateng dhe Muntari


Reklama Vodafon
Milan – 21 Shkurt 2013   Nxitesit me te medhenj te humbjes se Barcelones ne San Siro, cuditerisht, ishin te dy afrikane. Kevin Prince-Boateng dhe Muntari, shenuan dy golat e Milanit per te siguruar ndeshjen e pare. Te dy jane lojtare internacionale nga Ghana dhe kete te merkure, per here te pare ne historine e Champions League, dy lojtare nga ky shtet kane arritur te shenojne brenda se njejtes ndeshje. Boateng ka shenuar ne minuten e 57’ dhe Muntari vulosi golin e fitores ne minuten e 81’. "Ne luajtem sin je skuader, degjuam deri ne fund trajnerin, ai ka bee nje pune fantastike per ekipin qe ka nxjerre ne fushe” – tha Muntari – "Ishim shume te disiplinuar dhe arritem te menaxhonim cdo pjese te fushes sone keshtuqe ata nuk arriten te depertonin. Nese luan pa perqendrim kundrejt Barcas, eshte e sigurt se ata do te te bejne te vuash shume”. Ne fund, ai ka shtuar: "Ishte goli me i rendesishem ne karrieren time. Eshte nje udherrefyes i mire por neshja ne Camp Nou nuk do te jete e lehte. Mund te kesh edhe 5 gola ne avantazh por perseri Barca ka lojtare te mrekullueshem dhe menyren per t’ja dale. Kemi dy gola ne avantazhin tone dhe do te perpiqemi te bejme me te miren tone”. /(e.s) albaniabet/


Views: 388 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 1
0 Spam
1 Jastin  
Informacif3n Bitacoras.com Valora en Bitacoras.com: Barcelona's Xavi Hernandez rubbished inoanuitisns of Barca being a failure after their 2 nil drubbing by Italian giants A.C Milan. Barcelona have had a magnificent season so far and some fans could see Barca's elimination fro

Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]