Main » 2013 » Shkurt » 11 » Berisha shënon, por Del Piero fiton
10:14:07
Berisha shënon, por Del Piero fiton
Berisha shënon, por Del Piero fiton
  • Foto nga AlbaniaBet

    Besart Berisha


Reklama Vodafon
Brisbane Roarin – 11 Shkurt 2013   Sulmuesi kosovar Besart Berisha ka shënuar gol për Brisbane Roarin që u mposht 2:1 nga Sydney, të dielën në kuadër të javës së 20-të të kampionatit të Australisë në futboll A-League. Berisha shënoi në minutën e 45-të nga penalltia. Për Sydneyn golin e parë e shënoi futbollisti i njohur italian, Alessandro del Piero. Berisha e del Piero këtë edicion kanë shënuar nga 11 gola dhe ndajnë pozitën e tretë të realizatorëve më të mirë. Shtatë xhiro para fundit të stinorit të rregullt, Roari i Berishës është i teti me 21 pikë. Kjo pozitë nuk ia siguron raundin final Roarit, që është kampion në fuqi i Australisë. /(e.s) albaniabet/


Category: KAMPIONATE TE TJERA | Views: 315 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]