Main » 2013 » Shkurt » 9 » Arsene Wenger: Premere League nuk eshte pjese e trukimeve
11:16:40
Arsene Wenger: Premere League nuk eshte pjese e trukimeve
Arsene Wenger: Premere League nuk eshte pjese e trukimeve
  • Foto nga AlbaniaBet

    Arsene Wenger


Reklama Vodafon
Premiere League – 09 Shkurt 2013   Menaxheri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka shprehur pakënaqësinë e tij rreth njoftimeve për montime të ndeshjeve anekënd Evropës, mirëpo zotohet se diçka e tillë nuk ndodh në Angli. Europoli ka raportuar 680 raste të korrupsionit në futboll, ndërsa njëri nga to është nga një ndeshje e vitit 2009, në të cilën ka luajtur Liverpooli. Megjithatë, strategu francez hedh poshtë mundësinë e ekzistimit të rasteve të tilla në futbollin anglez duke thënë fjalë të mira për transparencën e gjyqtarëve. "Nuk mendoj se diçka e tillë është pjesë e futbollit anglez. Prandaj na duket shokuese, sepse jemi të bindur se jetojmë në një botë në Angli, e cila nuk është një botë e përsosur, por nuk mendoj se mashtrimet dhe montimet ekzistojnë”. "Personalisht, jam i bindur se futbolli anglez është qind për qind i pastër nga mashtrimet. Nuk mendoj se gjyqtarët janë të korruptuar”, u ka thënë Wenger gazetarëve. /(e.s) albaniabet/


Category: PREMIER LIGA | Views: 319 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]