Main » 2013 » Shkurt » 20 » Allegri kunder Berlusconi: E vendos une formacionin, jo Ai
14:00:24
Allegri kunder Berlusconi: E vendos une formacionin, jo Ai
Allegri kunder Berlusconi: E vendos une formacionin, jo Ai
  • Foto nga AlbaniaBet

    Massimiliano Allegrit


Reklama Vodafon
Milan – 20 Shkurt 2013   "I dëgjoj dhe i pranoj këshillat e Berlusconit, por në fund evendos unë formacionin". Këto janë fjalët e Massimiliano Allegrit, trajnerit të Milanit, në konferencën për shtyp para ndeshjes Milan-Barcelona (të mërkurën, ora 20:45), duke iu përgjigjur një pyetjeje mbi sugjerimin e presidentit të kuqezinjve për të markuar tek për tek Messin. Të luash kundër Barcelonës – Kemi zhvilluar ndeshje të mira ndaj tyre. Shpresojmë të kalojmë në çerekfinale edhe pse e dimë që Barcelona, pavarësisht se kë ka përballë, fiton 95% të ndeshjeve të saj. Messi – "Është i pabesueshëm, por të mos harrojmë se edhe Iniesta është nga më të mirët për të dhënë topin e fundit. Duhet të luajmë shumë mirë në mbrojtje. Jam i bindur se do të zhvillojmë një ndeshje të madhe. Ndeshja fillon 0-0 dhe do të mundohemi të marrim një rezultat sa më të mirë për ndeshjen e kthimit". Berlusconi – "I pres me kënaqësi mendimet dhe këshillat e tij sa herë që flasim, por ata që zbresin në fushë i vendos unë". /(e.s) albaniabet/


Category: SERIA A | Views: 352 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]