Main » 2013 » Shkurt » 8 » Raiola: "Balotelli eshte i afte per gjera te medha”
09:58:34
Raiola: "Balotelli eshte i afte per gjera te medha”
Raiola: "Balotelli eshte i afte per gjera te medha”
  • Foto nga AlbaniaBet

    Mario Balotelli


Reklama Vodafon
Milano – 08 Shkurt 2013   "Nuk habitem per dopjeten e tij me Udinese-n. Gjithcka qe gazetat kane shkruar per te, nuk jane te verteta.” – thekson ai. " Balotelli eshte i afte te beje gjera te medha, keshtuqe nuk me habit prezantimi i tij kunder Udinese-s, dhe as dopjeta e tij. Gazetat angleze kane shkruar gjithmone gjera jot e mira per te, dhe nuk kam dashur kurre te replikoj edhe ngaqe e dime te gjithe qe gazetat angleze sherbejne vetem per te pastruar xhamat e kakinave, per te mos thene ndonjegje tjeter.” - Keshtu ka folur Mino Raiola per impaktin qe ka patur Balotelli me fanellen kuq-e-zi dhe te kaluaren e tij ne Angli. "Kush beson tek gazetat ka krijuar nje ide te gabuar. Mario ka qene gjithmone i qete keto 4 muajt e fundit. Ai thjesht eshte duke mbajtur barren e rende te gjerave qe shkruajne gazetat keto 40 ditet e fundit. Dhe keshtu ka humbur vendin te cilin nuk ka mundur ta rifitoje me vone. Dhe tani ai pokurorezon endrren e vet per te luajtur me Milan. Nuk kishte asnje mundesi tjeter per ta sjlle ne Napoli vecse t’i ofroja te luante me Milan.” – ka thene Raiola qe ka folur me pas per te ardhmen e Cavani-t. " Refuzoj te flas per Cavani-n, megjithese e komplimentoj sepse e vleresoj si futbollist dhe per me teper te gjithe njerezit qe me flasin per te, me thone se eshte njeri i jashtezakonshem. Por nuk deshiroj te flas per kete sepse gjithmone m’i keqinterpretojne fjalet. Meqe nuk kam deshire te grindem me askend, dua thjesht te them se Cavani duhet te merret vesh me presidentin e tij dhe anasjelltas. Edinson eshte nje prej sulmuesve me te forte qe kemi ne Europe. Pastaj nese do te largohet apo te qendroje ne Napoli, nuk eshte puna ime. Kam thene gjithnje qe vlera e nje lojtari varet nga kush deshiron ta bleje. Nese nje nga 5 klubet me te medha e do, atehere vlen pikerishjt ate shifer.” Rajola flet me pas edhe per Kasami-n, i cili duhej te shkonte ne Pescara por ceshtja ka arritur mbetur pezull per probleme burokratike. " E di qe Pescara ka sjelle te gjitha dokumentat per te demostruar te gjithe dokumentacionin e transferimit dhe eshte duke u folur dhe duke perfunduar procedurat. Me duket nje ngjarje kaq e cuditshme dhe jo reale saqe nuk di as sesi ta komentoj. Nuk di te them as ne jam optimist apo pesimist. Edhe ketu ne Itali jemi me vonese. Te gjitha merkatot mbyllen ne mesnate, ne i mbyllim ne 19:00, mbase sepse duhet te shkojne te hane pizza. Hamsik? Ai eshte vertet nje lojtar i mire, nuk ka nevoje te ngutet per t’u rritur ne profesion. Marek eshte nje njeri i vecante qe ka perzemer fanellen, presidentin dhe klubin. Veshtire te mund ta marresh sepse eshte shume i lidhur me Napolin dhe veshtire ta bindesh te largohet.” /(e.s) albaniabet/


Category: SERIA A | Views: 249 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]