Main » 2013 » Shkurt » 22 » Juventus kerkon Marco Verratti
10:06:57
Juventus kerkon Marco Verratti
Juventus kerkon Marco Verratti
  • Foto nga AlbaniaBet

    Marco Verratti


Reklama Vodafon
Juventus – 22 Shkurt 2013   Juventus nxiton të gjejë pasardhësin e Andrea Pirlos. Favoriti mbetet ende Marco Verratti, regjisori 20-vjeçar i Paris Saint Germain, i kërkuar ditët e fundit edhe nga presidenti i Milan, Silvio Berlusconi. Por sipas "Corriere dello Sport", vëmëndja nuk do të jetë vetëm mbi Verrattin, edhe pse në këtë rol mund të luajnë si Pogba ashtu edhe Marrone. Për këtë arsye, Marotta dhe Paratici po vlerësojnë hipotezat për të sjellë në Torino një futbollist me karakteristika më të ndryshme, ndoshta edhe më pak ofensiv. Emri më i lakuar është ai i Gaston Ramirez, ish uruguajani i Bolognas që luan për Southampton, ndërsa tjetri ai i Juan Fernando Quintero, lojtari i Pescaras që kërkohet edhe nga Inter. /(e.s) albaniabet/


Category: SERIA A | Views: 345 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]