Main » 2013 » Janar » 17 » Zyrtare :"Pep Guardiola me Bayern nga korriku"
11:39:33
Zyrtare :"Pep Guardiola me Bayern nga korriku"
Zyrtare :"Pep Guardiola me Bayern nga korriku"
  • Foto nga AlbaniaBet

    Pep Guardiola


Reklama Vodafon
Bayern Munchen – 17 Janar 2013   Ne nje deklarate per shtyp ne faqen zyrtare, Bayern Munchen ka njoftuar nenshkrimin e Pep Guardioles si trajnerin e ardhshem. Spanjolli i Barcelones do te udheheqe skuadren bavareze duke filluar nga korriku i 2013-es dhe do te zevendesoje Jupp Heynckes, qe sipas kompanise, do te perfundoje karrieren ketu. Per Guardiolen, i cili ka fituar 14 tituj me Barcelonen tashme ka nje kontrate me Bayern, qe perfundon ne 2016-en. Pra nuk ka as Manchester City as Chelsea. Karriera e trajnerit do te marre nje nur te denje ne kete fushe. I pari qe e uroi Guardiolen ishte Karl-Heinz Rummenigge, me nje koment ne faqen zyrtare te Bayern :"Jemi shume te kenaqur qe kemi arritur objektivin, Pep Guardiola eshte nje ekspert futbolli dhe eshte kerkuar nga shume klube te famshme, por do te vije ne Monaco per ta bere fitimtar Bayern". /(e.s) albaniabet/


Category: BUNDESLIGA | Views: 176 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]