Main » 2013 » Janar » 18 » Veton Berisha numri 10 i Viking-ut
09:43:24
Veton Berisha numri 10 i Viking-ut
Veton Berisha numri 10 i Viking-ut
  • Foto nga AlbaniaBet

    Veton Berisha


Reklama Vodafon
Viking – 18 Janar 2013   Historia e Vikingut është e mbushur me numër 10, të cilët e kanë shkruar historinë e klubit. Tash, këtë nder dhe privilegj do ta ketë Veton Berisha. Edhe pse vetëm 18 vjeç, futbollistit të ri kosovar i është besuar kjo përgjegjësi e madhe. "Është një numër të cilin e kam dashur gjithmonë. Tash ishte i lirë, kështu që e shfrytëzova rastin”, ka thënë Berisha për Aftenbladet. Berisha do ta ketë prapa krahëve numrin e Erik Nevlandit, sulmuesit i cili kishte zhvilluar 327 ndeshje duke realizuar 139 pikë. Futbollisti i lartpërmendur është pensionuar, kështu që Berisha e mori këtë numër. "Ai është një sulmues, një golashënues i mirë dhe me një të ardhme të ndritur përpara”, ka thënë Nevland. /(e.s) albaniabet/


Category: LEGJONARET | Views: 171 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]