Main » 2013 » Janar » 17 » Pirlo: Ja “sekretet” e suksesit tim
11:53:49
Pirlo: Ja “sekretet” e suksesit tim
Pirlo: Ja "sekretet” e suksesit tim
  • Foto nga AlbaniaBet

    Andrea Pirlo


Reklama Vodafon
Juventus – 17 Janar 2013   Mesfushori i Juventusit, Andrea Pirlo, është i ngazëllyer pas 18 muajve të tij në Torino, dhe thotë se çelësi i suksesit në moshë së shtyrë është puna dhe përqendrimi më i madh. "Çelësi i suksesit tim? Mirë, ju duhet të dini gjithçka nga pak. Duhet të dini si të mbroheni, si të sulmoni, ta dirigjoni ndeshjen, ta fitoni topin dhe shënoni gola – gjithçka nga pak”. "Unë vetëm përpiqem të jap gjithçka nga vetja për të qenë në formë për ndeshjet. Sa më shumë plakesh, gjithnjë e më e rëndësishme bëhet të stërviteni mirë dhe të fokusoheni në çdo detaj të vetëm, vetëm për të qëndruar në formën më të mirë sa më gjatë që mundeni”, ka thënë Pirlo. /(e.s) albaniabet/


Category: SERIA A | Views: 171 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]