Main » 2013 » Janar » 17 » Ndalet Chelsea, Southampton merr 1 pike
09:30:39
Ndalet Chelsea, Southampton merr 1 pike
Ndalet Chelsea, Southampton merr 1 pike
  • Foto nga AlbaniaBet

    Ekipi i Chelsea


Reklama Vodafon
Chelsea – 17 Janar 2013   Chelsea ka barazuar në shtëpi të vet me Southampton në një ndeshje të mbetur të Chelsea në kuadër të Premier Ligës angleze. Pjesa e parë i takoi e tëra Chelsea të cilët shënuan dy gola, një nga Demba Ba në minutën e 25 dhe një nga Eden Hazard në minutat e fundit të pjesës së parë, pra në minutën e 45. Pjesa e dytë ishte më e mirë për Southampton të cilët arritën ta barazojnë rezultatin në 2-2 me dy gola, një nga Lambert në minutën e 58 dhe një në minutën e 75 nga Puncheon. Pas golit të barazimit, Chelsea ishte një skuadër shumë më e mirë por që vështirë arrinin të goli. /(e.s) albaniabet/


Category: PREMIER LIGA | Views: 158 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]