Main » 2013 » Janar » 17 » Messi: Vilanova shume ndryshe nga Guardiola
11:46:43
Messi: Vilanova shume ndryshe nga Guardiola
Messi: Vilanova shume ndryshe nga Guardiola
  • Foto nga AlbaniaBet

    Lionel Messi


Reklama Vodafon
Barcelonë – 17 Janar 2013   Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, thotë se Tito Vilanova, nuk është një kopje e Pep Guardiolës. Vilanova ishte ndihmës i Guardiolës te skuadra katalanase dhe ndërtoi karrierë mbi suksesin e këtij të fundit, para se në fund të sezonit të kaluar ta marrë postin e menaxherin dhe ta drejtojë skuadrën me shumë sukses. "Mënyra se si ne punojmë dhe përgatitemi për ndeshjet është pak a shumë e njëjta. Ajo çfarë ndryshon është se Guardiola dhe Tito kanë personalitete të ndryshme, mënyra të ndryshme për t’u përballur me skuadrën...”. "Ata kanë idetë dhe stilin e tyre... Por kur vjen puna te loja dhe menaxhimi, gjërat janë pak a shumë të njëjta siç kanë qenë në katër vitet e fundit”, ka thënë Messi. /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 169 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]