Main » 2013 » Janar » 17 » Malaga i merr barazimin Barcelones
09:34:31
Malaga i merr barazimin Barcelones
Malaga i merr barazimin Barcelones
  • Foto nga AlbaniaBet

    Fragment nga nje ndeshje e Barcelones


Reklama Vodafon
Kamp Nou – 17 Janar 2013   Malaga është dalë si barazuese në Kamp Nou në ndeshjen e parë çerekfinale për Kupën e Mbretit në Spanjë kundër Barcelonës. Ata kanë arritur që në Kataloni të nxjerrin një barazim përderisa ndeshja e kthimit do të zhvillohet në Malaga me 22 janar. Të parët në epërsi erdhën Malaga me anë të Iturra në minutën e 25 ndërkaq katër minuta më vonë Lionel Messi. Barcelona ktheu ritmin e lojës në dobi të saj dhe arriti që të kaloi në epërsi në minutën e 30 me anë të Pyyol. Kur loja pritej të përfundoi me këtë rezultat ashtu nuk mendoi Camacho që shënoi gol në minutën e 89-të duke lënë që gjysmëfinalistin e parë të dihet në ndeshjen e kthimit që do të zhvillohet në Malaga. /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 179 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]