Main » 2013 » Janar » 17 » Kualifikohet me veshtiresi Arsenali ne FA CUP
10:32:51
Kualifikohet me veshtiresi Arsenali ne FA CUP
Kualifikohet me veshtiresi Arsenali ne FA CUP
  • Foto nga AlbaniaBet

    Ekipi i Arsenalit duke festuar


Reklama Vodafon
Arsenal – 17 Janar 2013   Arsenal ka fituar më vështirësi ndeshjen e kthimit me Sëansea e cila i rezistoi sulmeve të Arsenalit deri në minutën e 86-të të takimit, deri atëherë kur Jack Wilshere shënoi një gol të bukur nga 17 metra. Pjesa e parë ishte më e baraspeshuar me Sëansea që pati dy raste të mira shënimi por edhe Arsenal pati rastet e veta. Pjesa e dytë ishte me plot raste shënimi por goli erdhi pas më shumë 20 tentimeve dhe pritjeve fenomenale që bëri portieri i Sëensea-s. Kështu Arsenal kualifikohet me mund në raundin e 4 të FA Cup, pra mbetet në kërkim të një turneu pasi që ka afër tetë vite që nuk e ka shijuar asnjë të këtillë. /(e.s) albaniabet/


Category: PREMIER LIGA | Views: 176 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]