Main » 2013 » Janar » 16 » Javier Hernandez zevendesues i Falcaos te Atletico
13:54:41
Javier Hernandez zevendesues i Falcaos te Atletico
Javier Hernandez zevendesues i Falcaos te Atletico
  • Foto nga AlbaniaBet

    Javier Hernandez


Reklama Vodafon
Atletico Madrid – 16 Janar 2013   Atletico Madrid deshiron te nenshkruaje me yllin e Manchester United, Chicharito, derisa pergatitet per shitjen e sulmuesve Radamel Falcao dhe Adrian Lopez. Skuadra spanjolle eshte e gatshme te paguaje 18 milione euro per te siguruar meksikanin gjate veres dhe per ta bere ate liderin e sulmit. Falcao eshte nje prej sulmuesve me te kerkuar ne Evrope dhe po thuajse eshte e sigurt se do te largohet nga Atletico Madrid ne fund te sezonit, ne mesin e nje interesimi serioz nga klubet e pasura si Chelsea, Manchester City dhe Paris Saint-Germain. Arsenali, ne anen tjeter, eshte duke pergatitur nje oferte te re per sulmuesin tjeter te Atleticos, Adrian, pasi tashme ka bere nje oferte ne vleren e 12 milione eurove. Nje levizje ne janar per Chicaritton duket e pamundshme, por gjasat jane te medha per veren e ardhshme, kur United do te jete i gatshem te degjoje ofertat per te, pasi synon nje transferim edhe te sulmuesit te Borussia Dortmund, Robert Lewandowski. . /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 164 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]