Main » 2013 » Janar » 16 » Fitoren e Realit, fitore e gjyqëtarve
13:19:35
Fitoren e Realit, fitore e gjyqëtarve
Fitoren e Realit, fitore e gjyqëtarve
  • Foto nga AlbaniaBet

    Momente te dyshimta te Real-it


Reklama Vodafon
Real Madrid – 16 Janar 2013   Futbollistët dhe krerët e Valencias janë ndarë tejet të zhgënjyer me referimin në ndeshjen e kupës ndaj Valencias. Ishin disa vendime tejet të dyshimta ato që përcollën këtë ndeshje. Dy pozicione jashtë loje i'u ndalën Valencias e që u panë qartë se ishin vendime të gabuara të gjyqtarit. Gola e Higuain ishte me dorë, gjë e cila nuk u vërejt nga gjyqtari. Deklaratat pas ndeshjes ishin me tone të larta nga skuadra mysafire. "Gjyqtarit si bënte bilbili për skuadrën vendase. Si duket ishte në futur në fushë vetëm për të na penguar ne. Referimi i tij ishte skandaloz" deklaroi sulmuesi Roberto Soldado. "Jemi vënë nën lëkurën e gjyqtarëve. Ata ishin turpi i kësaj ndeshje. Të humbasim 2 me 0 në një ndeshje ku merituam shumëçka, është vërtet e dhimshme" deklaroi trajneri Ernesto Valverde. "Jemi të lodhur nga arbitrat. Nuk e di nëse mund të ankohemi diku, apo na duhet të mbyllim sytë para këtyre gjërave" deklaroi presidenti i Valencias, Manuel Llorente /(e.s) albaniabet/


Category: LA LIGA | Views: 174 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]