Main » 2013 » Janar » 20 » Ferhan Hasani kontrat 5 vjecare tek Dinamo Zagreb
12:14:23
Ferhan Hasani kontrat 5 vjecare tek Dinamo Zagreb
Ferhan Hasani kontrat 5 vjecare tek Dinamo Zagreb
  • Foto nga AlbaniaBet

    Ferhan Hasani


Reklama Vodafon
Dinamo Zagreb – 20 Janar 2013   Reprezentatuesi i Maqedonisë, Ferhan Hasani, këtë javë edhe zyrtarisht do të nënshkruan marrëveshje pesë vjeçare me ekipin e Dinamo Zagrebit. Sipas informatave nga klubi kroat, tani më janë përgatitur të gjitha detajet për transferimin e tetovarit nga skuadra gjermane Wolfsburg, ndërkohë që pritet që futbollisti në ditët në vijim të zhvilloj edhe kontrollet mjekësore. Ndryshe për momentin nuk po potencohet pjesa financiare e këtij transferimi, megjithatë po spekulohet se transaksioni ka qenë 800.000 euro. "Bëhet fjalë për një anësor modern dhe i shpejtë. Fituam përforcim ashtu siç deshëm që do i ndihmoj shumë trajnerit tonë në të ardhmen”, tha njeriu i parë i Dinamos, Zdravko Mamiç në ueb faqën zyrtare të skuadrës. /(e.s) albaniabet/


Category: KAMPIONATE TE TJERA | Views: 170 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]