Main » 2013 » Janar » 6 » Ferguson: Van Persie nuk është normal
11:35:54
Ferguson: Van Persie nuk është normal
Ferguson: Van Persie nuk është normal
  • Foto nga AlbaniaBet

    Robin Van Persie


Reklama BelleAir
Manchester United – 6/1/13   Bosi i Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka lëvduar performancën e jashtëzakonshme të Robin Van Persiet që erdhi nga pankina për të shpëtuar ekipin e tij. Holandezi shënoi golin e barazimit në fund në ndeshjen ndaj West Hamit në kuadër të FA Cup, që u garantoi Djajve ndeshjen kthyese në Old Trafford në mesjavë. "Ai është në një moshë të pjekur tani. Ai ka sjellur pjekuri në sulmin tonë dhe paraqitja e tij pas hyrjes në lojë ishte e jashtëzakonshme”. "Unë kurrë nuk humbas shpresat te ekipi im. Kur jeni duke humbur me rezultat 2-1 shpresoni të ndodh diqka dhe ai pasim i Giggs, ajo ndalje e topit me një prekje e Van Persiet dhe finishi ishte thjesht një aksion klasi botëror, absolutisht fantastike”, ka deklaruar Ferguson. /(e.s) albaniabet/


Category: PREMIER LIGA | Views: 217 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]