Main » 2013 » Janar » 16 » Drejtori i Juventusit: Titulli jo i lehte, gara e fortë
13:31:14
Drejtori i Juventusit: Titulli jo i lehte, gara e fortë
Drejtori i Juventusit: Titulli jo i lehte, gara e fortë
  • Foto nga AlbaniaBet

    Drejtori i pergjithshem i Juventusit Giuseppe Marotta


Reklama Vodafon
Juventus – 16 Janar 2013   Drejtori i pergjithshem i Juventusit, Giuseppe Marotta, thekson se per momentin asnje levizje nuk pritet te ndodhe ne merkato dhe, per sa i perket skuadres, fajeson mungesat qe kane ofruar demtimet dhe jo gjendjen fizike. "Kur sheh nje ekip qe vrapon si i cmendur per 90 minuta ne Parma, kur vetem tri dite me pare kishte luajtur 120 minuta ndaj Milanit, une nuk mendoj se kemi te bejme me nje renie fizike. Por te zbresesh ne fushe pa titullare si Chiellini, Marchisio e Asamoah dhe te mund te mos mbeshtetesh qe nga minuta e pare te Vucinici, eshte normale qe s’mund te japesh me te miren. Nevojiten perforcime? Po i studiojme te gjitha drejtimet, por per momentin nuk shoh asnje lojtar te denje per ta forcuar Juven. Titulli mund te na rreshqase? Kampionati eshte nje gare me pengesa, por rendesi ka se cili do te arrije i pari ne finish”. /(e.s) albaniabet/


Category: SERIA A | Views: 184 | Added by: albaniabet | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Login ]